जापानका नवनियुक्त प्रधानमन्त्रीद्वारा आम निर्वाचनको तयारी

तामसालिङ खबर
१९ आश्विन २०७८, मंगलवार १२:४९

असोज, सिन्ह्वा – जापानका नवनियुक्त प्रधानमन्त्री फुकिओ किशिदाले प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त भएकै दिन आम निर्वाचनको तयारी थालेका छन् ।

उनले देशको १०० औँ प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त भएपछि आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा निर्वाचनको मिति घोषणा गर्ने तयारीमा रहेको जानकारी दिएका हुन् ।

उनले यही अक्टोबर ३१ का दिन निर्वाचन गराउने तयारी गरेकाे जनाइएकाे छ । जापानको प्रतिनिधिसभाको म्याद यही अक्टोबर २१ देखि सकिन लागेको छ । त्यसैले उनले जिम्मेवारी सम्हाल्ने वित्तिकै निर्वाचनको तयारीमा लग्नुपरेको हो ।

निर्वाचन गराउनका लागि उनले यही अक्टोबर १४ तारिखका दिन तल्लो सदन विघटन गर्ने योजना पनि बनाएकाे जनाइएकाे छ । प्रधानमन्त्री किशिदाका अनुसार नयाँ संसद्का लागि निर्वाचित हुन चाहने उम्मेदवारहरूले यही अक्टोबर १९ देखि मात्रै प्रचारप्रसार अभियान सुरु गर्न पाउने छन् । सिन्ह्वा

यसमा तपाइको मत

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*